پرسپکتیو در معماری
آَشنایی با انواع پرسپکتیو در معماری
مهر ۲۸, ۱۳۹۷
Show all

آشنایی با انیمشین معماری و ساخت آن

انیمیشن در معماری

انیمیشن در معماری

در این مقاله قصد داریم به ساخت انیمشین معماری بپردازیم. اگر می خواهید با انیمیشن معماری آشنا شوید و به دنبال ساخت انیمشین معماری هستید در این مقاله همراه ما باشید. ساخت انیمیشن معماری توسط بسیاری از دانشجویان و کسانی که در زمینه ی معماری فعال هستند انجام می پذیرد. بسیاری از کسانی که در مسابقات معماری و طراحی شرکت می کنند علاقمند هستند که طرح های خود را به صورت انیمیشن ارائه دهند. ارائه ی طرح ها به صورت انیمیشن موجب می شود که مخاطب بتواند به راحتی با آن ارتباط برقرار کند.

ساخت انیمشین معماری

انیمیشن معماری به فیلم کوتاهی گفته می شود که با استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهایی، انیمیشن معماری مثل تری دی مکس، لومیون و … ساخته می شود و سپس از یک موتور رندر مثل کرونا استفاده می شود تا ساختمان مورد نظر را در کنار مناظر طبیعی نشان دهد. در موارد جزئی تر از حرکت انسان ها و خودروها نیز استفاده می شود. بر خلاف ارائه های معمولی که برای معماری انجام می شود. انیمیشن معماری حاصل تصویر از یک جهت نیست بلکه مجموعه ی زیادی از تصاویر از جهت های مختلف تشکیل دهنده ی آن هستند.

زمانی که ساخت انیمیشن معماری تمام می شود، شباهت بسیار زیادی به یک فیلم تولید شده ی واقعی خواهد داشت و تنها تفاوت آن این است که تصاویری که تولید شده اند طبیعی نیستند و در برخی موارد نیز کامپیوتر جزئیات بیشتری را به صحنه اضافه می کند که در انتقال بهتر مفاهیم بسیار کاربردی است. همه ی این موارد موجب می شود که طراحان و صاحبان پروژه نگاهی واقع بینانه تر به پروژه ی در دست اجرا داشته باشند.

ساخت انیمشین معماری با تردی مکس

یکی از مهم ترین نرم افزارهایی که در ساخت انیمشین معماری از آن استفاده می شود، نرم افزار تری دی مکس است. تریدی مکس از نرم افزارهای قدرتمند در این زمینه محسوب می شود. با استفاده از این نرم افزار از امکانات بسیاری به منظور حرکت کاراکتر دوربین و سایر آبجکت ها می توان استفاده کرد و در کنار آن امکان نصب و ارائه ی موتور رندرهای قدرتمندی نیز بر روی نرم افزار وجود دارد که می توان خروجی های بسیار با کیفیت را گرفت.

انیمیشن در معماری

انیمیشن در معماری

نقاط قوت تری دی مکس در انیمشین معماری

  • می توان جلوه های ویژه سینمایی ایجاد کرد.
  • امکان حرکت دوربین ها به صورت آزاد وجود دارد.
  • تمامی کاراکترها از جمله انسان ها و حیوانات را به راحتی می توان حرکت داد.
  • امکان اضافه کردن موسیقی وجود دارد.
  • انواع نورها را می توان اضافه و ویرایش کرد.
  • لایه بندی های انیمیشن و مدل های صحنه را می توان ایجاد کرد.
  • دوربین تری دی مکس را می توان با دوربین طبیعی و واقعی تطبیق داد.

ساخت انیمشین معماری با لومیون

یکی از موثرترین نرم افزارهایی که در ساخت انیمشین معماری از آن استفاده می شود، نرم افزار لومیون است. از آنجا که استفاده از این نرم افزار روز به روز در حال گسترش است، بسیاری از کسانی که در زمینه ی معماری فعال هستند به دنبال این می باشند که کار با نرم افزار لومیون را یاد بگیرند. از جمله دلایل محبوبیت این نرم افزار می توانیم به امکانات کاربردی بسیار آن، سادگی، متریال دهی، توانایی نورپردازی و … اشاره کنیم. با استفاده ار این نرم افزار به راحتی می توان مدل های ساده و خام را با جلوه های خاص تکمیل کرد.

انیمیشن در معماری

انیمیشن در معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *